Stomatolog – Lublin

Stomatolog – Lublin
1 vote, 3.00 avg. rating (66% score)

stomatolog (2)Jedzenie, które regularnie spożywamy, ma ogromny wpływ na całe nasze życie oraz zdrowie. Jeszcze większy wpływ ma na osoby najmłodsze, które dopiero zaczynają się rozwijać, także potrzebują odpowiednich produktów. Jak więc powinna wyglądać dieta osób najmłodszych?

Po pierwsze, w takiej diecie pod żadnym pozorem nie może zabraknąć białka. Jest to bowiem podstawowy budulec, który pomaga maluchom rosnąć. Białko można znaleźć w jajkach, serach, chudym mięsie oraz niektórych warzywach. Warto również wspomnieć o produktach, które nie mogą znaleźć się w diecie maluchów. Będą to oczywiście słodycze, które są odpowiedzialne m.in. za powstawanie próchnicy. Jeśli więc stomatolog ma nie widywać dzieci zbyt często, muszą one zrezygnować z jedzenia cukierków zawierających mnóstwo, szkodliwego cukru. To wyjdzie im tylko na korzyść.

Oczywiście oprócz samej diety bardzo ważna jest także aktywność fizyczna. To właśnie ona poprawia dzieciom nastój, sprawia, że mają więcej energii i cieszą się odpowiednią wagą ciała.

Pozostałe artykuły o medycynie:

Posted by:

admin

Related articles

Tagi: , , , , , , , , , ,

Back to Top